ARVUSTUS
Margit Laars
Puhja Gümnaasium, 11. klassi õpilane
Sadolin
Cup on iga aastane võrkpalli võistlus, mis toimub tavaliselt Veebruari
kuus ning Viljandi Spordihoones. Sellel aastal toimus Sadolin Cup 8.-9.
veebruaril ning ka sel aastal võttis järjekordselt osa Puhja
Gümnaasiumi võistkond.
Mängisime
rahvaliigat (N) kuhu kuuluvad 4 neidu ning 2 noormeest. Võistlejaid oli
kokku 13. Laupäeval oli meie esimene mäng Abja Gümnaasiumiga. Mäng
kulges väga hästi. Servid, tõsted, liikumine ja ründelöögid olid olemas
ning võitsime kindlalt. Emotsioonid olid väga laes ning näod olid
naerul. Teine mäng meil Pärnu Ühisgümnaasiumiga. Esimesel geimil oli
kahjuks meie liikumine platsil napp, aga teisel geimil saime liikumise
taastatud, kuid olid enda servi ja ründelöögi vead. Lisaks sellele oli
sellel mängul ja platsil kohtunik vägagi ebaõiglane. Paljud sees ja
väljasolevad pallid luges ta vastasvõistkonnale. Platsil oli väga palju
pingelisi ja närvilisi hetki, mis andis Pärnu ja meie mängule valusa
kaotuse. Emotsioonid olid kurvad, ning poldud endaga rahul, sest see
mäng oli vägagi mängitav ja võidetav. Sellel päeval oli meil vaid 2
mängu ning alagrupis tulime II kohale (1 võit ja 1 kaotus).
Õhtul
toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas võistkondade esitlusõhtu. Seal
esines meile rahvatansturühm Vabajalg ja noortebänd, lisaks sellele
tutvustati laval võistkondi ja osalejaid.
Järgmisel
päeval, (Pühapäeval) oli meie esimene mäng Lähte II võistkonnaga. Mängu
alguses ei saanud liikuma ja puudus tugev löök ja tugev serv, et pall
maha jääks ning punktide vahe läks suureks. Kahjuks ei jõudnud me seda
taastada ning esimene geim läks Lähte II'le. Teisel geimil läks kõik
hoopis vastupidi, oli surumist, tulid head servid, ründed/hanid ning
mängu julgustus oli olemas ja nii tuli ka võit. Kolmas geim oli väga
pingeline, sest meie eesmärk oli siiski see mäng võita ja minna edasi
mängima 5.-6. kohale. Punkte tuli nii meile kui vastastele ning olime
punktide suhtes pidevalt ühel tasandil. Näitasime oma paremust ning meie
eesmärk see mäng võita, oli täidetud. Pool tundi hiljem läksime me
vastu Noarootsi Gümnaasiumile, kus pidime tunnistama vastaste paremust
ja leppima 6. kohaga.
Autasustamisel tunnustati 1.-3. koha võistkondi, võistkonna parimat mängijat, hasartseimat mängijat kui ka üllatus mängijat.
I koha sai Nõo Reaalgümnaasium, II koha sai Läänemaa ning III koha sai Pärnu Ühisgümnaasium.
Meie võistkonna parim mängija oli Tauri Talve.
Hasartseim mängija oli Margit Laars.
Üllatusmängija oli Kertu Moisto.
Meie
võistkonda kuulusid: Margit Laars, Kertu Moisto, Tairi Toomsalu, Carol
Kivaste, Tauri Talve, Ats Reitsnik, Sten Uras ja Kerttu Siffer.
Lõppkokkuvõttes
mängisime nii, kuidas suutsime ning andsime endast parima. Arvame, et
13st kuuendale kohale on väga hea tulemus. Aitäh kõigile, kes hoidsid
meile nii pöidlaid kui varbaid ning ootame uut aastat, et minna taas
mängima ja saama veel paremat tulemust, kui sel aastal!
Foto on illustreeriv