teisipäev, 15. september 2015

Soengu kujud

Praktiline töö
plakatid

Ring





  

Nelinurk


 

Ovaal

 



Kolmnurk


 



Trapets

 




Viide:Pildid on lõigatud ajakirjadest

esmaspäev, 10. märts 2014

Ühest päevast Ukrainas




'

Reisikiri
Sofia Karajeva

Puhja Gümnaasium, 11.kl


 

Käisin Ukrainas 6.02-12.02 võistluste ja koolituste eesmrägil.  Aadressil Regeneratornaja 4, majakeses toimus üritus The Realm. See on tänavatantsjate üritus, kuhu tulevad kokku tantsijad (Krump - Kingdom, radcially, uplifted, mighty, praise). Eestist olime kohal viiekeisti, JJ-Street tantsijad, ja 2 inimeset teisest stuudiost. Mõtlesin, et võiks teiega jagada enda ühe päeva kogemust.

Ületasime Dnipri jõe poole tunni jooksul, 4. päeval ( 10.09 ) läksime avastama kekslinna.
Olime silla peal juba, kui Annabel tahtis, et me temast pilti teeks ja siis avastas Karl, et fotokaamera mälukaart jäi Reijo arvutisse.
Nii siis läksime mööda seda silda aga edasi ja jõudsime kuskile teisele poole jõge, silla alla. Tee peale jäi putka, kust küsisime, et kuidas saada kesklinna.

Jõudsime kohaliku poodi, seal oli tuntud pood Jysk, kohvimasinad, kellapoenurgake. Teisel korrusel oli relvapood ja mingi pood,kus olid võltsid asjad, riided jne.
Me tahtsime kutsuda taksot ning otsustasime osta kõnekaarti. Suundusime sinna kohta, kus neid müüdi ning meil läks 25 grivni, 10 grivni oli pealelaadimis raha, et saaks alustada kõnet. Sim kaart läks siis minu telefoni. See järel hakkasime taksonumbreid läbi helistama ning ootasime iga 10-15 min tagant. Kuid meile  tulid sõnumid, et takso ( mikrobussid) ei saa tulla. Lõpuks olime seal 1 pool tundi olnud ning väljas läks pimedamaks, kui saabuski kauaoodatud takso.

Taksojuht oli sõbralik ning me mahtusime viiekesi  4-kohalisse taksosse. Sõitsime siis mööda linna ning taksojuht tutvustas erinevaid paiku kuhu oleks võinud minna. Näiteks nägime ilusat silda, mis vahetas värve ning lisaks sellele kaunist õhtust vaadet linnale. Taksojuht jutustas ka seda, millisel positsioonil on Ukrainas inimesed: '' See, mis seal toimub, on täielik tsirkus. '' Saime teada väidetavalt 16 oblastit on Ukrainas vastu, sest liitutakse euroopaga. Mees sõidutas meid Maidan tänavale. Sisse sõites seisis ees miilits ning sildid, kuhu olid kirjutatud protestivad laused, millest möödusime. Parikisime auto ära ja meile tõotati, et  väljaminnes tänavale on ohutu. 

Vaatasime ja tegime pilti. Kui istusime taksosse, viis meid juht Katedraal Sofia juurde. Kõndisime ringi ja imestasime, et käisime ära barrikadide juures. Kõigil oli imelik tunne ning saime aru, et meedia on selle asjaga ilmselgelt üle pingutanud. Avastasime tee peal oleva Baobab kohvikut. Meile toodi menüü ja võtsime 3- Mina, Karl ja Lõmaš  - proovimiseks speacial kohvit, mis maksis 28 grivni. Reijo otsustas proovida midagi muud. Hiljem tuli Lõmašile mõtte, et ta tahaks veel proovida ning võttis kanget Gruusia kohvi - serveeriti nii, et seal oli vesi, minitassis kohv, ja kuiv jää. Olime lihtsalt kõik väga erutunud. See koht näis väga hubane, seintel olid kaunistuseks sendid ( panin ka enda  0.10 grivni seinale) vanamoeline, puidust kohake.

Järgmiseks suundusime mööda tänavat alla uuesti Maidan'ile. Nägime suurt ekraani, kus lobises mees ukraina keeles ja keset tänavat telke. Küsisime kohalike käest, kuidas saada Metropolisesse  (taksojuht rääkis, et seal on igasuguseid suveniire jne). Nii siis nad joonistasid meile kaardi, kus oli kujutatud Maidan tänav, Bila (maja, milleni pidime jõudma ) ja meie asukoht.  Kui kõndisime sihtmärgi poole, siis tee peale jäi Nike pood, mis oli minu imestuseks avatud ning külastasime seda. Hakkasime välja minema ja nägime  mööda minevaid kaitseväelasi.

Jõudsime umbes 10 min pärast metropolisesse, mis asus maa-all, kus oli tõesti palju erinevaid poode: söögikohti, riiete poode ja mänguautomaate ja keset kõnniteed oli ka purskkaev. Tegime ringi peale ja ma ostsin ära endale magnetid, mida kaua aega ei leidnud. Tegime traditsioonilise kõne taksofirmasse ja enne auto tulekut mägisime veel 1 grivna eest mänguautomaadis: sain üles tõmmata kangi ja vaadata, mitu miili ma läbisin. Automaadis oli võimalik võita erinevaid asju i-podidest kuni võtmehoidjateni välja. Päeva lõpuks jõudsime tagasi meie Novus Gipermarketi juurde ja suundusime üüritud korterisse.


*** 

PILTE:









Teatrietendus "Minu järel, seltsimees!"

28.jaanuaril käisin vaatamas teatrietendust “Minu järel, seltsimees!”. Lavastajaks on Tanel Jonas ja peategelasteks Markus Luik, Maria Soomets, Aivar Tommingas, Hannes Kaljujärv, Karol Kuntsel, Riho Kütsar, Merle Jääger, Martin Kõiv, Liisa Pulk, Tarmo Tagamets, Tanel Jonas. Esietendus oli 9.novembril ja seda saab veel vaatama minna kuni 25.maini.

Valisin just sellise etenduse, kuna see oli komöödia ja mulle meeldivadki just sellised, kus saab palju naerda. Tegemist oli etendusega, kus sai naerda juba esimestel minutitel. See rääkis sellest, kuidas üks sukkpükstes mees ehk mees, kes tantsib baletti, põgenes ja teda taga otsiti. Teatrietenduses pauguvad kõik uksed, peitutakse kappi, varjutakse nii teki kui ka vaiba alla, kukutakse kaminasse ning samuti ronitakse korstnast üles. Mulle meeldis see etendus väga, kuna see haaras tervet publikut endaga kaasa. Samuti oli palju selliseid hetki, kus terve saal naeris. Kuna ma väga tihti teatrit ei külasta, vaid pigem kino, siis see etendus oli minu arvates teatri kohta väga hea, kuid mõned nüansid võiks siiski ära märkida. Mulle ei meeldinud, et etendus kestis väga kaua ehk lõpus olin ma juba väsinud. Ning teiseks saabus see lõpp liiga ootamatult ja järsku. Kõige rohkem meeldis mulle aiatööline, sest ta erines teistest tegelastest. Kui ta tuli lavale, siis oli terve saal juba naernud, kuna just tema tekitaski selliseid emotsioone.

Autor :Gabriela Liivamägi

Autor: Gabriela Liivamägi

Kuidas õppida viitele?

Intervjuu


Praegune Puhja gümnaasiumi õpilane Inga Konovalova jagas vastuseid, seoses küsimusega “Kuidas õppida viitele?”. Neiu on õppinud koolis 11 aastat alati väga headele tulemustele. Uurime, kuidas on ta suurte saavutusteni jõudnud ja millised on olnud probleemid.


Milline on olnud lemmik tund koolis, miks?


Matemaatika, sest ma saan hästi aru sellest.


Miks otsustasid gümnaasiumi puhja gümnaasiumis läbida?


Sest hea lähedal käia ja juhiload saab tasuta.


Kus ja kuidas kujutad ennast ette viie aasta pärast?


Kujutan ette end magistri lõpetamisel IT erialal.


Kas sinus on tekkinud väsimust või tüdimust kooli ja õppimise suhtes?


Jah, kui on olnud eriti palju töid, siis tekkis tüdimus. Väsimus on olnud magamatuse tõttu.


Kaua kulutad keskmiselt päevas aega kodustele ülesannetele?


Tund ehk.


Milline päev on sinu arvates nädala raskem?


Reede.

Elva lahtised võistlused 08.03.2014

Osalemine jalgpalli võistlustel

8. Märtsil toimusid Elva võimlas saali jalgpalli võistlused milles võtsid osa 12 võistkonda.Väljakul mängiti 5 vs 5. Mänguaeg 12 minutit. Mängiti futsali palliga.Kohtunikud Alik Säde ja Mihkel Teder

Võistlus algas kell 09.00 ja toimus terve päev, kell 18.30 toimus lõpetamine kus autasustati võitjaid meeskondi.
12 võistkonda olid :
  A - GRUPP

JK Puhja

Sihva Sihtijad
FC Arbimäe United
Rõngu United
Puhja Noored
RDÜ

B - GRUPP


SUSEX

FC Õieke
Novõe Drusija 
Hustler
Linnamehed
BLINNOX

Kuna võistlustel oli palju võistkondi, olid tiimid jaotatud 2. alagruppi.

A- gruppi mängud toimusid kella 9.00- st kella 12.30- ni
Esimese alagrupist pääsesid edasi veerad finaali 4 võistkonda JK Puhja, RDÜ, Rõngu United ja FC Arbimäe United. Kohtunik Mihkel, Teder
B- alagruppi mängud toimusid kella 12.45- 16.30-nialagrupist pääsesid samuti 4 võistkonda BLINNOX, Linnamehed, Novõe Drusija, SUSEX. Kohtunik Alik Säde

Play-off

Kell 16.30 hakkasid pool finaali mängud, kus edasi pääsenud 8 võistkonda jätkasid võistlemist.
Kohamängud hakkasid kell 17.30
SUSEX vs Novõe Drusija mängisid 7-8 kohale
RDÜ vs Rõngu United 5-6 kohale
JK Puhja vs FC Arbimäe United 3-4 kohale
Linnamehed vs BLINNOX 1-2 kohale

I koha saavutas BLINNOX

II koha saavutas võistkond Linnamehed
III koha sai JK Puhja

Kristi Rohtmetsa ja Paul Kangro arvamuslugu Õpilasesinduse kohvikust

Autor: Kristi Rohtmets
Puhja Gümnaasiumi Õpilasesindus korraldab iga kahe nädala tagant kohviku. Mida aeg edasi seda vähem on lettidel näha õpilaste valmistatud tooteid, mis tihtipeale pole ka väga tervislikud.

Minul on kujunenud pigem negatiivne arvamus meie Puhja Gümnaasiumi kohvikust, kuna meie kool üritab ja tahab olla sporti edendav kool siis, kas oleks õige näiteks nende kõrremahlade ja šokolaadi müümine kohvikus? Või tuleks pigem valida selliseid asju mis on tõesti meie tervisele kasulikud. Kas see hoopis ei tundu paradoksina puhja kooli eesmärgile? Oleme tervislikud ning teeme sporti kuid sööme ebatervislikult. Lahendus sellele  probleemile oleks kohvikulettide käsile võtmine, tuleb rohkem tähelepanu pöörata sellele, mis sobib tervist edendava kooli kohviku lettidele ja mis mitte. Kohvikus tuleks rohkem müüa juurvilju, puuvilju kuid ka nende kõrremahlade asemel võiks olla lettidel hoopis enda valmistatud mahl, mis oleks kordades tervislikum.

Kohvik on kindlasti väga hea mõte, kuna õpilased saavad selle tegemisega nii palju juurde. Kuna ise olen kohviku tegemisega seotud niivõrd, et teen iga kahe nädala tagant kohvikule sotsiaalvõrgustikus ilmuva plakati, siis olen ka mina kohviku tegemises palju just kujundust ja arvutiga seotud asju õppinud. Kindlasti aitab kohviku tegemine kaasa oskustele köögis ja müügis. Nõustun.
Kuid tahest-tahtmata märkame me üha tühjenevaid lette, mis näitab seda, et õpilaste huvi midagi lettidele valmistada väheneb, ehk on see tingitud sellest, et kohvik on liiga tihti? Minu arvamuse ja mõtlemise kohaselt toimiks kohvik hoopis paremini kui seda korraldada veerandis korra, võib-olla kaks.
Kindlasti muudaks kohviku hõredam korraldamine selle leti rikkalikumaks, sest siis teaksid selle korraldajad kaugemale planeerida, võimalikult palju õpilasi toodete valmistamisesse kaasata ja infol oleks samuti rohkem aega levida.

Minu mõtlemist jälgides ja seda kuulda võttes, saavutaks Õpilasesindus hoopis efektiivsema tulemuse- tervislikumad tooteid, palju kliente ja palju raha, sest see on ju kohviku põhi-idee.

Puhja Gümnaasiumi 9.-11. klassi noored osalesid võrkpallivõistlustel Viljandis

ARVUSTUS 

Margit Laars
Puhja Gümnaasium, 11. klassi õpilane


Sadolin Cup on iga aastane võrkpalli võistlus, mis toimub tavaliselt Veebruari kuus ning Viljandi Spordihoones. Sellel aastal toimus Sadolin Cup 8.­-9. veebruaril ning ka sel aastal võttis järjekordselt osa Puhja Gümnaasiumi võistkond.

Mängisime rahvaliigat (N) kuhu kuuluvad 4 neidu ning 2 noormeest. Võistlejaid oli kokku 13. Laupäeval oli meie esimene mäng  Abja Gümnaasiumiga. Mäng kulges väga hästi. Servid, tõsted, liikumine ja ründelöögid olid olemas ning võitsime kindlalt. Emotsioonid olid väga laes ning näod olid naerul. Teine mäng meil Pärnu Ühisgümnaasiumiga. Esimesel geimil oli kahjuks meie liikumine platsil napp, aga teisel geimil saime liikumise taastatud, kuid olid enda servi ja ründelöögi vead. Lisaks sellele oli sellel mängul ja platsil kohtunik vägagi ebaõiglane. Paljud sees­ ja väljasolevad pallid luges ta vastasvõistkonnale. Platsil oli väga palju pingelisi­ ja närvilisi hetki, mis andis Pärnu ja meie mängule valusa kaotuse. Emotsioonid olid kurvad, ning poldud endaga rahul, sest see mäng oli vägagi mängitav ja võidetav. Sellel päeval oli meil vaid 2 mängu ning alagrupis tulime II kohale (1 võit ja 1 kaotus).

Õhtul toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas võistkondade esitlusõhtu. Seal esines meile rahvatansturühm Vabajalg ja noortebänd, lisaks sellele tutvustati laval võistkondi ja osalejaid.

Järgmisel päeval, (Pühapäeval) oli meie esimene mäng Lähte II võistkonnaga. Mängu alguses ei saanud liikuma ja puudus tugev löök ja tugev serv, et pall maha jääks ning punktide vahe läks suureks. Kahjuks ei jõudnud me seda taastada ning esimene geim läks Lähte II'le. Teisel geimil läks kõik hoopis vastupidi, oli surumist, tulid head servid, ründed/hanid ning mängu julgustus oli olemas ja nii tuli ka võit. Kolmas geim oli väga pingeline, sest meie eesmärk oli siiski see mäng võita ja minna edasi mängima 5.-­6. kohale. Punkte tuli nii meile kui vastastele ning olime punktide suhtes pidevalt ühel tasandil. Näitasime oma paremust ning meie eesmärk see mäng võita, oli täidetud. Pool tundi hiljem läksime me vastu Noarootsi Gümnaasiumile, kus pidime tunnistama vastaste paremust ja leppima 6. kohaga.
Autasustamisel tunnustati 1.­-3. koha võistkondi, võistkonna parimat mängijat, hasartseimat mängijat kui ka üllatus mängijat.

I koha sai Nõo Reaalgümnaasium, II koha sai Läänemaa ning III koha sai Pärnu Ühisgümnaasium.
Meie võistkonna parim mängija oli Tauri Talve.
Hasartseim mängija oli Margit Laars.
Üllatusmängija oli Kertu Moisto.
Meie võistkonda kuulusid: Margit Laars, Kertu Moisto, Tairi Toomsalu, Carol Kivaste, Tauri Talve, Ats Reitsnik, Sten Uras ja Kerttu Siffer.
Lõppkokkuvõttes mängisime nii, kuidas suutsime ning andsime endast parima. Arvame, et 13­st kuuendale kohale on väga hea tulemus. Aitäh kõigile, kes hoidsid meile nii pöidlaid kui varbaid ning ootame uut aastat, et minna taas mängima ja saama veel paremat tulemust, kui sel aastal!

                                          Foto on illustreeriv