| Autor: Kristi Rohtmets |
Puhja Gümnaasiumi Õpilasesindus korraldab iga kahe nädala tagant kohviku. Mida aeg edasi seda vähem on lettidel näha õpilaste valmistatud tooteid, mis tihtipeale pole ka väga tervislikud.
Minul on kujunenud pigem negatiivne arvamus meie Puhja Gümnaasiumi kohvikust, kuna meie kool üritab ja tahab olla sporti edendav kool siis, kas oleks õige näiteks nende kõrremahlade ja šokolaadi müümine kohvikus? Või tuleks pigem valida selliseid asju mis on tõesti meie tervisele kasulikud. Kas see hoopis ei tundu paradoksina puhja kooli eesmärgile? Oleme tervislikud ning teeme sporti kuid sööme ebatervislikult. Lahendus sellele probleemile oleks kohvikulettide käsile võtmine, tuleb rohkem tähelepanu pöörata sellele, mis sobib tervist edendava kooli kohviku lettidele ja mis mitte. Kohvikus tuleks rohkem müüa juurvilju, puuvilju kuid ka nende kõrremahlade asemel võiks olla lettidel hoopis enda valmistatud mahl, mis oleks kordades tervislikum.
Kohvik on kindlasti väga hea mõte, kuna õpilased saavad selle tegemisega nii palju juurde. Kuna ise olen kohviku tegemisega seotud niivõrd, et teen iga kahe nädala tagant kohvikule sotsiaalvõrgustikus ilmuva plakati, siis olen ka mina kohviku tegemises palju just kujundust ja arvutiga seotud asju õppinud. Kindlasti aitab kohviku tegemine kaasa oskustele köögis ja müügis. Nõustun.
Kuid tahest-tahtmata märkame me üha tühjenevaid lette, mis näitab seda, et õpilaste huvi midagi lettidele valmistada väheneb, ehk on see tingitud sellest, et kohvik on liiga tihti? Minu arvamuse ja mõtlemise kohaselt toimiks kohvik hoopis paremini kui seda korraldada veerandis korra, võib-olla kaks.
Kindlasti muudaks kohviku hõredam korraldamine selle leti rikkalikumaks, sest siis teaksid selle korraldajad kaugemale planeerida, võimalikult palju õpilasi toodete valmistamisesse kaasata ja infol oleks samuti rohkem aega levida.
Minu mõtlemist jälgides ja seda kuulda võttes, saavutaks Õpilasesindus hoopis efektiivsema tulemuse- tervislikumad tooteid, palju kliente ja palju raha, sest see on ju kohviku põhi-idee.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar